Muszka czy krawat?

SKU: ASTRX0003

Dział:

Muszka czy krawat? Który z tych dodatków jest modniejszy?

Zacznijmy od tego, że są okazje, w których definitywnie należy postawić na muszkę lub na krawat. Kwestia mody nie ma tu nic do powiedzenia, chodzi o maniery i ubiorowy savoir vivre. Istnieje natomiast wiele okazji, w których możemy wykorzystać oba te dodatki. Zawsze należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Kiedy warto stosować muszkę?

Jeśli chodzi o obligatoryjne sytuacje, muszka jest nieodłącznym elementem strojów wieczorowych. Do takich ubiorów jak smoking lub frak należy definitywnie zakładać muchę. Wątpliwości w kwestii muszka czy krawat pojawiają się przy niektórych wydarzeniach okolicznościowych: ślub, wesele czy studniówka. W takich sytuacjach możemy swobodnie zdecydować się na muszkę, która może być dobrym uzupełnieniem pod kolor sukienki naszej partnerki. Mucha może być także bardzo modnym uzupełnieniem casualowych stylizacji w codziennym życiu.

Kiedy warto stosować krawat?

Krawat podkreśla formalny charakter okoliczności. Idąc na spotkanie biznesowe lub rozmowę o pracę, z całą pewnością warto postawić na bezpieczniejszy krawat. Jeśli chodzi o takie sytuacje jak: ślub, wesele czy studniówka, odpowiedź na pytanie: muszka czy krawat, jest bardzo proste: Wybieramy to, w czym czujemy się lepiej. W przypadku muszki warto zapytać kilka neutralnych osób o zdanie, bo ten dodatek nie pasuje wszystkim mężczyznom. Kiedy krawat wygrywa z muszką? Wymienić należy także te przykre okoliczności, takie jak pogrzeb. Muszka w tej sytuacji byłaby nietaktem, biorąc pod uwagę, że jest to dodatek typowy dla strojów wieczorowych.

Opinie

Nie ma żadnych opinii

Be the first to review “Muszka czy krawat?”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *