Muszka czy krawat?

SKU: ASTRX0003

Dział:

Muszka czy krawat? Który z tych dodatków jest modniejszy?

Zacznijmy od tego, że są okazje, w których definitywnie należy postawić na muszkę lub na krawat. Kwestia mody nie ma tu nic do powiedzenia, chodzi o maniery i ubiorowy savoir vivre. Istnieje natomiast wiele okazji, w których możemy wykorzystać oba te dodatki. Zawsze należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Kiedy warto stosować muszkę?

Jeśli chodzi o obligatoryjne sytuacje, muszka jest nieodłącznym elementem strojów wieczorowych. Do takich ubiorów jak smoking lub frak należy definitywnie zakładać muchę. Wątpliwości w kwestii muszka czy krawat pojawiają się przy niektórych wydarzeniach okolicznościowych: ślub, wesele czy studniówka. W takich sytuacjach możemy swobodnie zdecydować się na muszkę, która może być dobrym uzupełnieniem pod kolor sukienki naszej partnerki. Mucha może być także bardzo modnym uzupełnieniem casualowych stylizacji w codziennym życiu.

Kiedy warto stosować krawat?

Krawat podkreśla formalny charakter okoliczności. Idąc na spotkanie biznesowe lub rozmowę o pracę, z całą pewnością warto postawić na bezpieczniejszy krawat. Jeśli chodzi o takie sytuacje jak: ślub, wesele czy studniówka, odpowiedź na pytanie: muszka czy krawat, jest bardzo proste: Wybieramy to, w czym czujemy się lepiej. W przypadku muszki warto zapytać kilka neutralnych osób o zdanie, bo ten dodatek nie pasuje wszystkim mężczyznom. Kiedy krawat wygrywa z muszką? Wymienić należy także te przykre okoliczności, takie jak pogrzeb. Muszka w tej sytuacji byłaby nietaktem, biorąc pod uwagę, że jest to dodatek typowy dla strojów wieczorowych.

Opinie

Nie ma żadnych opinii

Be the first to review “Muszka czy krawat?”