Chorwacja – tanie i atrakcyjne miejsce wyjazdu dla rodaków

Mimo zastoju gospodarczego, specjalizacja turystyczna trzyma się nieźle – w 2019 roku na zagraniczne wakacje wyjechało niemal 5 mln naszych rodaków. Polacy najentuzjastyczniej wyjeżdżają nad Bałtyk i do Grecji. Także wakacje w Chorwacji stają się coraz to atrakcyjniejsze – wybiera je ok. 10 % urlopowiczów. Ten kraj kojarzy się z błogim odpoczynkiem na plaży i pływaniem w ciepłych wodach Adriatyku. Urlop w tym śródziemnomorskim rejonie to atrakcja dla podróżników – pyszna kuchnia, bogata architektura i gwarancja słonecznej aury w sezonie.

Coraz to więcej biur podróży proponuje zorganizowane wyprawy do Chorwacji, głównie do Istri, najpopularniejszego kurortu. Mimo to letnicy są w stanie osobiście zaplanować własny odpoczynek w tym pełnym wdzięku miejscu. Bilety lotnicze to nakład pieniężny rzędu 300 – 400 zł (zależnie od pory roku). Na miejscu nie ma kłopotu z odnalezieniem osobistego noclegu. Kwatery to rozwiązanie dla osób wyszukujących tańszej opcji.

Polacy w szeregu przypadków wybierają ten kraj jako cel swojej wakacyjnej podróży, iż względu na względnie bliską odległość od stworzonego przez nas. Dla znacznie bardziej wymagających urlopowiczów (dodatkowo z zasobniejszym portfelem) profesjonalne będą apartamenty o podniesionym standardzie. Chociaż pod pojęciem apartamenty kryją się także w pełni wyposażone mieszkania, z klimatyzacją oraz wieloma innymi udogodnieniami – my rekomendujemy natomiast Nieruchomości w Chorwacji realestate-honeste.com. Wybierając apartament trzeba zwrócić uwagę na jego lokalizację – w końcu urlop przy donośnej ulicy to z pewnością nic przyjemnego. Nocleg w wypożyczonym apartamencie to również szansę samodzielnego przygotowania posiłków w odpowiednim dla turysty czasie – brak odgórnie ustalonych godzin ułatwia zaplanowanie czynnego dnia poza hotelem. Jak widać, możliwości zorganizowania jest dużo. Warto je dogłębnie rozważyć, żeby w czasie podroży przytulnie spędzić własny czas.