Ciekawostki o Południowej Ameryce i Północnej

Ameryka Południowa jest kontynentem, jakiego zaludnienie jest nader niemiarowe. Krajem najgęściej zaludnionym w Ameryce Południowej jest Ekwador, gdzie na kilometr kwadratowy statystycznie przypada czterdziestu mieszkańców. Zaś krajem, które ma śladowy stopień konsystencji zaludnienia jest Surinam, w jakim na kilometr kwadratowy przypada trzech mieszkańców. Niewątpliwie najgęstsze zaludnienie w Ameryce Południowej jest tam, w jakim miejscu aglomeracja jest w największym stopniu rozwinięta. Chodzi tutaj o takie miasta jak: Sao Paulo (dwadzieścia jeden milionów mieszkańców), Lima (osiem milionów mieszkańców), Rio de Janeiro (dwanaście milionów mieszkańców) i Bogota (siedem milionów mieszkańców). Ameryka Południowa jest krajem składającym się z dwunastu państw, jakie dysponują niepodległością. Jest też jeden obszar zależny (Gujana Francuska).

Najogromniejszym miastem Ameryki Południowej jest brazylijskie miasto Sao Paulo – inne przyciągające informacje o Amerykach odszukasz na witrynie Ameryka Północna ciekawostki. W Ameryce południowej znajduje się też największy wulkan świata. Chodzi o Ojos del Salado, którego wysokość wynosi nieomal siedem tysięcy metrów nad poziom morza. W Ameryce Południowej spotkać wolno wszelkie bogactwo fauny oraz flory. A wszystko jest zasługą tego, iż znajduje się tam dużo obszarów, jakie nie zostały jeszcze naruszone przez człowieka. Wielka ilość gatunków flory powoduje, że kontynent ten wydaje się piękniejszy. Kolosalny stopień roślinności uwypukla, iż jest to miejsce, gdzie nie każdy obszar zamienia się w obszary pod manufaktury.

Najpiękniejszym oraz najbardziej zielonym miejscem w Ameryce Południowej jest dorzecze amazonki, gdzie spotkać możemy prawdziwy i nadzwyczaj zwykły las tropikalny (deszczowy). Roślinność w Ameryce Południowej pod żadnym pozorem nie jest ograniczona, a wręcz przeciwnie. Zróżnicowanie roślinne jest tutaj w istocie gigantyczne oraz często napotykane. Jest tutaj też dużo roślin użytkowych, takich jak ananas, tytoń, ziemniak czy także kakaowiec. Ameryka Południowa jest także bogata w wiele odmian zwierząt, których nie można ujrzeć na innych kontynentach. Są to takie zwierzęta jak kondory, boa dusiciele, kolibry, anakondy lub także tapiry lub jaguary.

Opinie

Nie ma żadnych opinii

Be the first to review “Ciekawostki o Południowej Ameryce i Północnej”