Czym jest botoks oraz jak się go aplikuje?

Obecnie niezwykle modnym sposobem na poprawę designu jest sztuka lekarska estetyczna. Najpopularniejszy w ostatnich latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej. Wykonuje się go, w celu zredukowania dokuczliwych oraz dokuczających zmarszczek mimicznych, aby skóra na twarzy była ujędrniona oraz lekka. Botox użytkowany jest również w leczeniu zakłóceń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu przypadkach lek działa tak samo, inaczej hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego czy też fragmentarycznego rozluźnienia mięśnia. Funkcjonowanie botoxu rozpoczyna się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy.

Trzeba zaznaczyć, iż po leczeniu są w stanie wystąpić skutki uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one niemniej jednak łagodny charakter oraz są krótkotrwałe. Ostatnim aspektem dotyczącym Botoxu, jest jego koszt. Zabiegi wstrzyknięcia toksyny botulinowej, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym są refundowane. Natomiast każdy, kto zdecyduje się na upiększenie swojej twarzy, ma obowiązek być przygotowany na symptomatyczny uszczerbek finansowy. Jest to jedna z najbardziej legendarnych metod usuwania zmarszczek mimicznych – sprawdź botoks. Polega ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niewielkich dawek preparatu. Najczęściej jest wstrzykiwane w górne części twarzy i w okolicach ust.

Polega to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w efekcie czego cera w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby wypełnić miejsce, w którym wytworzyła się zmarszczka. Jest również wykorzystywany jako wypełniacz w celu powiększenia ust. Chwilowo coraz częściej użytkuje się jad kiełbasiany. Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wykonywany w gabinetach lekarskich oraz nie żąda znieczulenia. Nie powinny go stosować kobiety w ciąży, jak i osoby z chorobami układu nerwowego oraz sercowego, a także z chorobą mięśni. Jest to zabieg chwilowy i należy go regularnie powtarzać.

By nie mieć jakichkolwiek skutków ubocznych, należałoby chodzić do doskonałych gabinetów medycznych, w jakich zabieg zostaje wykonany przez właściwego specjalistę. Jest to jeden z z reguły użytkowanych zabiegów, a zarazem jeden z najbardziej bezpiecznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, choć należy pamiętać, że zabieg ten nie jest trwały i powinien być regularnie ćwiczony.

Opinie

Nie ma żadnych opinii

Be the first to review “Czym jest botoks oraz jak się go aplikuje?”