Jak wybrać doktora prowadzącego ciążę?

Na początku ciąży trzeba udać się do doktora, od pierwszych dni ważna jest stała kontrola i opieka ginekologa, albowiem idealna kondycja matki wpływa na zdrowie naszego jeszcze nienarodzonego malucha. Doktor ginekolog będzie się nami opiekował od pierwszego do dziewiątego miesiąca brzemienności, jeżeli wszystko będzie następowało prawidłowo. Natomiast jeżeli pojawiłyby się jakieś komplikacje, często pozostajemy pod ochroną ginekologa, położnika w szpitalu lub ewentualnie klinice, do której trafmy. Wybór doktora ginekologa powinien być ostrożny oraz przemyślany, nadzwyczaj istotne jest zapisanie się do lekarza znajdującego się w pobliżu naszego miejsca zamieszkania.

Istotne jest to przede wszystkim w następstwie tego, iż w późniejszym okresie, kiedy już trudniej nam się poruszać, musimy o wiele bardziej na siebie uważać, wizyty u lekarza są częstsze, więc dalsze dojeżdżanie staje się dokuczliwe – usg ciąży 3D Poznań. Już w czasie pierwszej wizyty lekarz powinien zapisać kobiecie fundamentalne i potrzebne do prawidłowego rozwoju płodu witaminy. Pierwszym z zapisanych leków już przed ciążą powinien być kwas foliowy, jaki chroni dziecko przed powstawaniem znacznych wad. Od pierwszego go dwudziestego tygodnia do ginekologa idzie się co miesiąc, potem co trzy tygodnie, a na 6 tyg. przed porodem co tydzień.

Należy pilnować kontrolnych badań zlecanych przez lekarza prowadzącego i wykonywać je regularnie. Co miesiąc egzekwuje się morfologię krwi, i raz w miesiącu zrobić kontrolną analizę moczu. W okresie 24-26 tygodnia ciąży lekarz powinien skierować kobietę w ciąży na badanie sprawdzające poziom glukozy we krwi. Badanie to bazuje na pobraniu krwi po wypiciu szklanki wody z rozpuszczona glikozą. Wspomaga ono w stwierdzeniu czy nie grozi kobiecie cukrzyca ciążowa, która wymaga od kobiety przyjmowania wielu leków oraz zmiany diety. Na dodatek około trzech, czterech razy w ciąży wykonywane jest test USG, około 12 tygod

Opinie

Nie ma żadnych opinii

Be the first to review “Jak wybrać doktora prowadzącego ciążę?”